Масляну святкували, люту зиму проводжали.

Масляну святкували,
Люту зиму проводжали.
Були танці, були співи 
Та й млинці усім на диво.
Ой, яке ж то гарне свято— 
Вас дозвольте привітати!

Масляна - одне з найулюбленіших народних свят, що збереглося у практично незмінному вигляді з давніх часів. З давніх-давен Масляну святкували в останній тиждень перед початком Великого посту. Вважалося, що в цей час люди проводжають зиму і на зміну лютневим морозам приходить довгоочікуване тепло.
В усіх без винятку Масляна асоціюється зі смачними млинцями, які символізують сонце, тепла і променів якого так не вистачало протягом усієї зими. Масляна - це час народних гулянь, веселощів і радісних посмішок. 
Учні АКЛ НАУ провели зиму та відсвяткували Масляну згідно з народними традиціями. Традиційно на свято були запрошені студенти Факультету по роботі з іноземними студентами НАУ - гості із Марокко, Японії, Китаю, Монголії, Туреччини... Вони підготували концертну програму, за якою студенти Марокко та Туреччини танцювали національні танці своїх країн. А студенти Марокко приготували сюприз для всіх ліцеїстів - заспівали українську народну пісню «Ой, у вишневому саду». Гості були у захваті від веселих конкурсів та запальних українських таночків, а студентам Японії та Китаю разом із заступником директора з навчально-виховної роботи Крапко М.К. довелось виступати в якості журі, оцінювати найкреативніший та оригінальний млинець… Традиційно свято завершилось спаленням опудала.

Свято вдалося, учні та студенти отримали задоволення, й, коли свято добігло свого кінця, на їхніх обличчях світилися радісні посмішки. Давайте ж в цей прекрасний час забудемо про все погане і спрямуємо свої погляди назустріч весні і природі, що пробуджується! 
Бажаємо, щоб радість, тепло і весняний настрій неодмінно прийшли у кожну оселю!

 

Офіційні веб-сторінки
Офіційний веб-сайт Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України
Офіційний веб-портал Київської міської влади
Державна інформаційна система електронних звернень громадян