Консультація

Отримати консультацію
Обладнання для туалетів
Питання:

Доброго дня! В школі 71 туалети для початкових класів ( чоловічий та жіночий) в аварійному стані - не працює злив води. Директор школи з початку навчального року подавала звернення двічі. До кого ще заертатись для заміни обладнання?
Відповідь:

Доброго дня!

Станом на 21.12.2017 управлінням освіти проводитися закупівля сантехнічного приладдя для СШ № 71, а саме:

- Змішувач (для умивальника Potato P1064) – 20 шт
-  Шланги для підключення змішувача – 40 шт
- Кран шаровий ½ - 15 шт
- Кран шаровий ¾ - 15 шт.
Довідка про стан здоров’я в дит. садок після хвороби дитини
Питання:

Добрий день, шановні співробітники управління освіти. Допоможіть, будь ласка, з роз’ясненнями по довідці про стан здоров’я. Дитина відвідувала ДНЗ, після 2 тижнів відвідування захворіла (ГРВІ). Після одужання при повернені дитини до садочку вихователь просить надади довідку від лікаря про стан здоров’я дитини. Підкажіть, будь ласка, на скільки правомірною, з огляду на існуюче законодавство, є така вимога?    
Відповідь:

Згідно з Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів,  затвердженим  наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, «діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10-14 днів.

Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювання».

Булінг у школі
Питання:

Доброго дня! Прошу надати інформацію, щодо наявності кваліфікованого спеціаліста в РУО чи можливо інших державних органах, якого б можна було запросити до школи для проведення навчально-виховних бесід з учнями середньої школи з приводу булінгу. Також цікавить, чи проводиться в Солом'янському районі якась робота з дітьми-жертвами булінгу, чи це тільки компетенція класного керівника та директора школи? Якщо такий спеціаліст є, підскажіть як можна з ним зв'язатися і запросити до школи.  Дякую!
Відповідь:

Ваше звернення з приводу  здійснення профілактичних заходів з булінгу з учнями навчальних закладів Солом’янського району м. Києві розглянуто в управлінні освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації. З приводу порушеного питання повідомляємо, що управлінням освіти видано наказ від 27.07.2017 р. № 248 «Про організацію роботи з профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді  на 2017-2018 навчальний рік» та розроблено план заходів з профілактики правопорушень на 2017-2018 навчальний рік, яким передбачено проведення профілактичних заходів з питань запобігання скоєння насильства або жорстокого поводження з дітьми, скоєння учнівською молоддю правопорушень та злочинів. На керівників загальноосвітніх навчальних закладів покладається персональна відповідальність за дотримання законодавства щодо захисту суспільної моралі, попередження випадків жорстокості й насильства серед неповнолітніх.

До участі у проведенні профілактичних заходів з питання боулінгу у навчальні заклади запрошуються представники Служби у справах дітей Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, сектору ювенальної превенції Солом’янського управління поліції  Головного управління Національної поліції у місті Києві, шкільні офіцери поліції.

 Управлінням освіти здійснюється постійний контроль за виконанням плану заходів.        

Охорона школи
Питання:

Доброго дня! Хто оплачу охорону школи, миїючи засоби для їдальні, уніформу для працівників їдальні, прибирання школи, класів. Мова йде про початкову школу?   
Відповідь:

Доброго дня!

Охорона школи кошторисом бюджету по галузі "Освіта" не передбачена на 2017 рік.

Миючи засоби для їдальні, уніформу для працівників їдальні відповідно до п. 6.2.6. Договору про надання послуг за державні кошти оплачують спільно управління освіти і обслуговуюча організація.

Прибирання класів, школи здійснює технічний персонал закладу відповідно до посадових обов'язків.

Новий рік. Дід Мороз, або замість нього?
Питання:

Доброго дня! Цікавить хто буде вітати наших дітей на Новорічному святі в дитячому садочку: Дід Мороз, Святий Миколай, Санта-Клаус, Снігуронька? І хто має забезпечити присутніть такого персонажа: батьки (викликати за свої кошти?) або адміністрація? Хто буде вручати подарунки, які батьки закуплять за власні кошти дітям на свято? Заздалегідь вдячна за оперативну відповідь.
Відповідь:

Законодавство України визначає дошкільну освіту як цілісний процес, спрямований на забезпечення гармонійного розвитку дитини з урахуванням її індивідуальних задатків,нахилів, здібностей, культурних потреб. Відповідно, актуальним завданням дошкільної освіти є виховання художньо-естетичних засад особистості дитини через відкриття їй світу мистецтва, зокрема музичного, залучення до нього і творчого освоєння. Форми організації музичного виховання дітей в ДНЗ: самостійна музична діяльність,використання музики у повсякденному житті, музичні заняття, музичні розваги, музично – театралізовані свята, гуртки (студії) тощо. Згідно листа Міністерства освіти і науки від 02.09.2016 № 1/9-454 «Щодо організації роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах» з рекомендованих свят є ,в тому числі, і зимове Новорічне свято.

Зміст даного свята складається музичним керівником та відображається у сценарії. Разом з тим, запрошення на зимове Новорічне свято акторів (Діда Мороза, Санта – Клауса, Святого Миколая, Снігуроньки тощо), які не є учасниками навчально – виховного процесу, відбувається за бажанням батьків та регулюється договірними відносинами.

хто відповідальний за електрику в ДНЗ до кого звертаись ?
Питання:

Доброго дня. В ігровій кімнаті ДНЗ не працює розетка. До кого можна звертатись по допомогу ? Хто компенсуватиме витрати?
Відповідь:

Доброго дня!

Ви повинні звернутися до адміністрації дошкільного навчального закладу з клопотанням, а директор має подати клопотання до управління освіти з приводу даного питання. Компенсує витрати управління освіти, якщо буде подана заявка.

Освітні програми початкової школи
Питання:

Доброго дня! Моя дитина наступного року іде в перший клас. Підкажіть, будь-ласка, які школи Солом`янського району прийматимуть першокласників на 2018/2019 навчальний рік за  програмами "Росток" чи "Інтелект України". Можливо існують інші спеціалізовані програми/проекти інтенсивного загального розвитку, які впроваджуються в школах нашого району. Заздалегідь дякую!
Відповідь:

Доброго дня!

Станом на 01.09.2017 за  програмою "Росток" працюють:

- середня загальноосвітня школа № 60 м. Києва;

- середня загальноосвітня школа № 221 м. Києва;

- середня загальноосвітня школа № 67 м. Києва;(елементи програми).

За програмою "Інтелект України" працюють:

- спеціалізована школа № 7;

- спеціалізована школа № 64;

- спеціалізована школа № 71;

- ліцей № 144;

- середня загальноосвітня школа № 166 м. Києва;

- спеціалізована школа № 173;

- гімназія № 318.

 

 

примусовий збір коштів на клас
Питання:

чи мають право збирати на клас кошти і надавати сумнівні звіти про витрати, але не на сайт школи?
Відповідь:

Доброго дня!

Збір коштів є неправомірним.

опалення в школі 69
Питання:

Дайте відповідь, чому отоплення в школі влючили, а в класі 15 градусів. І це ще не зима.
Відповідь:

Доброго дня!

Ваше звернення розглянуто.

За результатами розгляду повідомляємо, що у загальноосвітньому навчальному закладі № 69 (вул. Донецька, 25)  опалення було відсутнє внаслідок аварій на теплових мережах ПАТ «Київенерго».

Станом на 13.11.2017 у зазначеному закладі опалення надано частково через затоплення одного теплового пункту.

Обслуговуючою організацією виконуються заходи по ліквідації аварійної ситуації та відновлення опалення в будівлі школи.   

Коли будуть підручники для 2 класу НВК "Ерудит"?
Питання:

Ми, батьки, 2-А та 2-Б класів просимо з'ясувати питання щодо скерування в НВК "Ерудит" підручників з математики, природознавства та основи здоров'я, які було закуплено для школи за державні кошти на 2017-2018 навчальний рік. Вже більше двох місяців школярі навчаються без підручників, по роздруківках, які готують класні керівники, що дуже ускладнює процес навчання. Дуже вас просимо посприяти, щоб всі підручники було передано в НВК "Ерудит" в найкоротші терміни.
Відповідь:

Доброго дня!

Відповідно розподілу підручників серед навчальних закладів району для учнів 1-4 класів  в НВК «Ерудит» 14 листопада 2017 року будуть видані  такі підручники:

 

№з/п

клас

автор

назва

кількість

1

1

Несвіт А.М.

Англійська мова

60

2

1

Гільберг Т.Г.

Природознавство

60

3

1

Богданович М.В.

Математика

60

4

1

Тименко В.П.

Трудове навчання

60

5

1

Гнатюк О.В.

Основи здоров’я

60

6

2

Богданович М.В.

Математика

61

7

2

Гнатюк О.В.

Основи здоров’я

60

8

2

Несвіт А.М.

Англійська мова

60

9

2

Гільберг Т.Г.

Природознавство

62

10

3

Богданович М.В.

Математика

60

11

3

Гнатюк О.В.

Основи здоров’я

60

12

3

Несвіт А.М.

Англійська мова

60

13

3

Тименко В.П.

Трудове навчання

60

14

3

Грущинська

Природознавство

60

15

3

Тагліна О.В.

Я у світі

60

16

4

Вашуленко М.С.

Українська мова

60

17

4

Богданович М.В.

Математика

60

18

4

Гільберг Т.Г.

Природознавство

35

19

4

Тагліна О.В.

Я у світі

60

20

4

Аристова Л.С.

Музичне мистецтво

60

21

4

Резніченко

Образотворче мистецтво

60

22

4

Веремійчик І.М.

Трудове навчання

60

23

4

Гнатюк О.В.

Основи здоров’я

60

 

Учні 1-х - 4-х класів будуть забезпечені на 100%, відповідно контингенту 2017-2018 навчального року учні 3-4 класи забезпечені  повністю із перспективою зростання контингенту.

Офіційні веб-сторінки
Офіційний веб-сайт Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України
Офіційний веб-портал Київської міської влади
Державна інформаційна система електронних звернень громадян