Консультація

Отримати консультацію
чому за школою № 115 закріплено всього три будинки для зарахування дітей до першого класу?
Питання:

Прошу все ж таки відповісти на питання, чому до 115 школи відносяться всього три будинки, та по якому принципу будуть зараховувати дітей до першого класу цієї школи, оскільки зрозуміло, що з трьох будинків дітей стільки не набереться? якщо виходити з територіального принципу, то чи можемо ми розраховувати на ступ туди до першого класу? адеса: Липківського 37.
Відповідь:

У першу хвилю буде відбуватися прийом дітей за територією обслуговування, дітей, які є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи є дітьми працівників цього закладу освіти. Ви маєте право звернутися до директора з письмовою заявою про зарахування Вашої дитини до першого класу спеціалізованої школи № 115 на вільні місця після 31.05.2018 у другу хвилю набору.

щодо результатів звернення батьків у школі 69
Питання:

Добрий день. Прошу надати коментарі щодо ситуації, яка склалась у школі № 69 за результатами звернення батьків https://www.youtube.com/watch?v=hoWOEcemSRQ&t=311s. Чи відсторонили від роботи психолога Прокопенко Ю.? Якщо ні, то коли це відбудеться? З якої причини звільнили директора школи Блажаєву В.В.? Дякую.
Відповідь:

Доброго дня!

Відповідно до наказу по сереній загальноосвітній школі № 69 м. Києва від 30.03.2018 № 42-к Прокопенко Юлія Анатолієвна звільнена з посади соціального педагога, практичного психолога з 02.04.2018 за власним бажанням ст. 38 КЗпП України.

Станом на 06.04.2018 Блажаєва В. В. є директором середньої загальноосвітньої школи № 69 м. Києва і знаходиться на лікарняному.

чому за школою № 115 закріплено всього три будинки для зарахування дітей?
Питання:

Доброго дня! Прописані за адресою вул. М. Липківського 37 та розраховували на вступ у перший класс до школи № 115, яка територіально наиближча. Проте до школи № 115 відносится АЖ три будинки по вул. Кавказькій, а наша адреса закріплена до школи № 7, яка знаходиться набагато дальше від нашого дома. Питання: яким чином буде здійснюватись набір до школи № 115 та чому за нею закріплено всьго три будинки?
Відповідь:

За результатами розгляду Вашого звернення повідомляємо, що будинок по вул. М. Липківського 37 було віднесено до спеціалізованої школи № 7 м. Києва після визначення у розрізі кожного закладу загальної середньої освіти попередньої кількісті учнів 1-х класів та місць в них з урахуванням потужності закладу освіти та наповнюваності класів відповідно до вимог пункту 1 статті 14 Закону України «Про загальну середню освіту».

переведення дитини з одного днз в інший по території солом`яського району
Питання:

Добрий день.  Виникло бажання перевести дитину з одного садочка (третий рік в одному садочку) в інший... Є інформація, що з 01.04.18. відкрито реєстрацію в електронній черзі...щоб попасти з вересня 18 року, знайшла сайт: https://reg.isuo.org/ ...але у вибраній категорії пише: "Заклади дошкільної освіти у вибраному населеному пункті не приймають участі у проекті. За детальною інформацією звертайтесь у районний/міський відділ освіти." Підкажіть, де та як отримати інформацію щодо переведення дитини в інший днз в межах району...
Відповідь:

Повідомляємо, що детальна інструкція користування електронною системою запису до дошкільних навчальних закладів міста Києва знаходиться на сайті Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та на головній сторінці порталу osvita.kievcity.gov.ua.
Консультування з приводу функціонування електронної черги Ви можете отримати за телефонами: 242 37 05, 243 65 46 або в прийомні години відділу дошкільної освіти управління освіти: 
вівторок з 10.00 до 13.00,
четвер з 15.00 до 18.00.
 

Механізм "гроші ходять за дитиною"
Питання:

Доброго дня! Прошу пояснити механізм "гроші ходять за дитиною" до інших шкіл. Новий закон “Про освіту” передбачає, що гроші, що виділяються з державного бюджету на навчання учня, йтимуть за ним у приватний заклад освіти. Які документи потрібно зібрати і куди подати, щоб школа, в яку ходить дитина, отримала кошти, що виділяє держава? До якого числа потрібно це зробити, щоб у новий навчальний рік "гроші йшли за дитиною", де вона реально равчається? Дякую, 30.03.2018
Відповідь:

Доброго дня!

Відповідно до ПОРЯДОКУ ТА УМОВ надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами,ЗАТВЕРДЖЕНОЇ постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2017 р. № 88

1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами (далі — субвенція).
2. Головним розпорядником субвенції є МОН.
Розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами є структурні підрозділи з питань освіти і науки місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які визначаються рішенням відповідної місцевої ради про такий бюджет згідно із законодавством.
3. Субвенція спрямовується на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів (крім шкіл-інтернатів та навчально-реабілітаційних центрів), а саме дітям сліпим та із зниженим зором, глухим та із зниженим слухом, з тяжкими порушеннями мовлення, із затримкою психічного розвитку, з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушенням розумового розвитку, із складними порушеннями розвитку (у тому числі з розладами аутичного спектру).

Кількість учнів у класі
Питання:

Доброго дня! Коли буде прийнято рішення щодо зменшення кількості учнів у класах? 35 учнів в одному класі! Чи можливо у першому класі навчити чомусь 35 учнів за 35 хвилин уроку та ще й перевірити знання?
Відповідь:

Відповідно до Закону України «Про освіту» наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 30 учнів.

Телефон для консультацій 243-73-62.

пільги при зарахуванні в садочок
Питання:

Куди, які і в якому вигляді потрібно подавати підтверджуючи документи щодо пільг (учасник ато) для просування в черзі до дитячого садочка?
Відповідь:
Прийом дітей до дошкільних навчальних закладів міста Києва здійснюється у порядку черговості їх електронного запису в автоматизованій системі «Електронний дитячий садок». 
Вам  необхідно пройти реєстрацію на головній сторінці порталу osvita.kievcity.gov.ua із зазначенням у відповідному полі, що Ви маєте пільгу.
Після реєстрації необхідно звернутись в дошкільний відділ управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, вул. Пітерська, 12, каб. 205 для документального підтвердження пільги та відображення в списку запису з пільговим статусом. При собі мати оригінал документу, що підтверджує пільгу та свідоцтво про народження дитини. 
Прийомні години відділу дошкільної освіти управління освіти: 
вівторок з 10.00 до 13.00,
четвер з 15.00 до 18.00
Консультування з приводу функціонування електронної черги Ви можете отримати за телефонами: 242 37 05, 243 65 46 або в прийомні години відділу дошкільної освіти управління освіти: 
вівторок з 10.00 до 13.00,
четвер з 15.00 до 18.00.
Документи, що підтверджують місце проживання
Питання:

Доброго дня! Питання 1 -  має бути нотаріальний договір оренди, чи мається на увазі нотаріальна копія  існуючого договору, підписаного раніше орендодавцем та орендатором? 2 -  чи є поданий список необхідних документів ( вимог до документів) заключним? Питання виникло після спілкування із зав.директора одної з шкіл, яка повідомила, що список попередній і остаточні вимоги будуть повідомлені з 10 квітня. 
Відповідь:

Відповідно до проекту Наказу "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" договір на користування житловим приміщенням має бути нотаріально посвідчений (крім договору на користування кімнатою в гуртожитку) або зареєстрований відповідно до статті 158 Житлового кодексу УРСР. Наразі Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу і перелік не є остаточним.

ясла для дитини до однорічного віку
Питання:

Шановні працівники освіти! Прошу надати відповідь щодо існування в Солом'янському районі державних ясел для дитини віком до одного року, в нашому випадку хоча б з 10 місяців. Обставини життя вимагають виходити на роботу а не сидіти у держави на шиї. Тож, чи є такі ясла садки у нашому районі, бо найменше. що знайшла - 1.5 рочків. На жаль, роботодавці не хочуть стільки чекати. Наша локація - вул.Волгоградська. З повагою, Ганна Ковальова
Відповідь:

Доброго дня!

Для отримання консультації необхідно звернутись в дошкільний відділ управління освіти Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації, вул. Пітерська, 12, каб. 205.
Прийомні години відділу дошкільної освіти управління освіти: 
вівторок з 10.00 до 13.00,
четвер з 15.00 до 18.00
Консультування за телефонами: 243 65 46.

Прикрепление школы по улицам
Питання:

Добрый день, подскажите к какой школе прикреплена улица Гарматная имеет ли значение номер дома?г Киев обязательна прописка?
Відповідь:

Доброго дня!

Для визначення території обслуговування Вашого будинку і закріплення його за закладом загальної середньої освіти потрібно вказати номер будинку.

Для підтвердження права дитини, яка проживає/перебуває на території обслуговування закладу, на її першочергове зарахування, один із батьків дитини має подати разом із заявою один з таких документів:

1) копія одного з документів, до яких вносяться відомості про місце проживання (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист) одного з батьків дитини з відміткою про реєстрацію місця проживання на території обслуговування закладу (під час подання документів пред’являється оригінал відповідного документа);

2) довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207;

3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

4) копія документа, що засвідчує право на проживання дитини, одного з батьків дитини на території обслуговування закладу освіти: право власності на відповідне житло або право на користування ним (договір на користування житловим приміщенням має бути нотаріально посвідчений (крім договору на користування кімнатою в гуртожитку) або зареєстрований відповідно до статті 158 Житлового кодексу УРСР). Під час подання заяви пред’являється оригінал відповідного документа.

Забороняється вимагати для підтвердження місця проживання будь-які інші документи.

Право на першочергове зарахування дітей, які є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту у цьому закладі, чи є дітьми працівників цього закладу освіти, підтверджується в установленому законодавством порядку.

У випадку, якщо право на першочергове зарахування не підтверджено, діти можуть бути зараховані до закладу освіти лише на вільні місця, що визначаються в межах нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту».

Офіційні веб-сторінки
Офіційний веб-сайт Президента України
Офіційний веб-сайт Верховної Ради України
Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України
Офіційний веб-портал Київської міської влади
Державна інформаційна система електронних звернень громадян